З огляду на глобальний характер характер негативних аспектів впливу масового туризму на навколишнє середовище на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро 14 червня 1992 року 182 країни ухвалили концепцію сталого розвитку «Agenda 21», яка стала однією із головних у різних галузях господарства, крім того і в туризмі. Тому на даний момент надзвичайно актуальними є дослідження, які стосуються нового напряму рекреаційної дільльності – екологічного туризму.
Мета статті – розкрити значення екологічної стежки як одного з найбільш екологозберігаючих видів рекреаційної діяльності на території на прикладі прокладеної екостежки в Пущі-Водиці.
Екологічний туризм – подорожі, що організовуються і здійснюються у такий спосіб, щоб не порушувати природний баланс екосистем, ландшафтів, не виснажувати туристсько-рекреаційні ресурси територій відвідування. Поява екологічного туризму пов’язана саме з виникненням нових потреб у пізнанні природи, а також необхідністю ощадливого ставлення до ресурсів навколишнього середовища, забезпеченням власного внеску в їх збереження. Все більше і більше людей намагаються відпочивати як надалі від забруднених міст, в куточках з відносно непорушною і недоторканою природою.
1998. Центр Командної Взаємодії «Еко Тур»™. Всі права захищені.
© Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2012
© Еко Тур Інфо, 2012